Ndërlidhjet

BEJRUT


Lideri palestinez, Mahmoud Abbas, ka shkuar për një vizitë dyditëshe në Bejrut, ku do të takohet më presidentin libanez, Emile Lahoud, dhe zyrtarë tjerë të lartë.
Kjo është vizita e parë e Abbasit, gjatë të cilës pritet të diskutojë edhe për hapjen e ambasadës palestineze në Bejrut, dhe përmirësimin e kushteve të jetesës për rreth 400 mijë refugjatët palestinezë në Liban.
XS
SM
MD
LG