Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti kinez, Hu Jintao, do ta dërgojë ish-ministrin e jashtëm kinez në Korenë e Veriut, në përpjekje për të zgjidhur krizën bërthamore dhe kthimin e Penianit në bisedimet gjashtëpalëshe.
Koreja e Veriut ka deklaruar se aktualisht ka disa bomba bërthamore.
XS
SM
MD
LG