Ndërlidhjet

ROMË


Policia italiane ka arrestuar 142 persona, gjatë një operacioni anti-terror në rrethinën e Milanos, të ndërmarrë pas sulmeve në Londër.
Komandanti i forcave të Karabinierisë, Antonio Girone, tha sot se 2 mijë forca të karabinierisë po patrullojnë rreth stacioneve të trenit, metrove dhe vendeve tjera të ndjeshme.
Në Romë ndërkaq, policia e ka evakuuar një pjesë të aeroportit "Fiumiçino", pas gjetjes së një pakoje të dyshimtë në zonën e kompanive britanike, izraelite dhe amerikane.
XS
SM
MD
LG