Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SEUL


Zyrtarë të Koresë së Veriut kanë shkuar në Seul që të diskutojnë për çështje ekonomike me zyrtarët jugkoreanë.
Muajin e kaluar, zyrtarë nga të dy Koretë janë dakorduar të bëjnë disa lëvizje pajtimi, por nuk kanë caktuar ndonjë datë për rifillimin e bisedimeve ndërkombëtare mbi ambiciet bërthamore të Penianit.
Rivendosja e lidhjeve të transportit dhe kërkesa e Veriut për 500 mijë tonë oriz ndihmë nga Seuli, do të jenë çështjet që pritet të diskutohen.
XS
SM
MD
LG