Ndërlidhjet

HAVANË


Uragani "Dennis" e ka goditur sot herët kryeqytetin e Kubës, duke shkulur drunjë dhe shkatërruar linjat elektrike.
Nga Kuba është raportuar për 10 të vdekur, kurse nga Haiti për 22, si pasojë e uraganit.
Stuhia është dobësuar derisa ka kaluar mbi Kubë, por pritet të ashpërsohet gjatë lëvizjes në drejtim të brigjeve të Floridas dhe Alabamas në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG