Ndërlidhjet

ANKARA


Tre ushtarë turq janë vrarë dhe 13 janë plagosur, kur automjeti i tyre ka shkelur sot mbi një minë, në juglindje të Turqisë.
Zyrtarët thanë se ushtarët ishin në një operacion rutinor, në provincën Hakkari. Besohet se mina është vendosur nga ekstremistët e Partisë Kurde të Punës.
Përleshjet mes guerilëve dhe forcave turke të sigurisë janë shtuar mujave të fundit.
XS
SM
MD
LG