Ndërlidhjet

AMAN


Mbreti Abdullah i Jordanisë ka bërë të ditur se vendi i tij do dërgojë së shpejti ambasador në Irak. Kjo deklaratë vjen pas ekzekutimit të kryediplomatit egjiptian në Irak, vetëm pak ditë më parë dhe thirrjes së presidentit Talabani që ka kërkuar nga vendet myslimane të dërgojnë ambasadorë në Irak si shprehje e luftës kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG