Ndërlidhjet

PEKIN


Koreja e Veriut ka vendosur të kthehet në bisedimet gjashtë palëshe që synojnë zgjidhjen e krizës rreth armëve dhe programeve bërthamore të Penjanit. Kjo është bërë e ditur pas takimit të zëvendësministrit të jashtëm koreano-verior me ndihmëssekretarin e Shtetit Chris Hill në Pekin.
Kriza me Penjanin do jetë në qendër edhe të vizitës së Sekretares amerikane të Shtetit Condoleezza Rice, në Azinë lindore.
XS
SM
MD
LG