Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me bombë në një qendër të rekrutimit në Bagdad sot janë vrarë së paku 16 vetë dhe janë plagosur edhe disa të tjerë, informojnë agjencitë e lajmeve. Më herët, nga një sulm i këtillë në Kirkuk ishin vrarë dy vetë dhe plagosur tetë të tjerë, ndërsa në qytetin verior, Mosul, katër policë janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga vërsulja e një sulmuesi vetëvrasës me bombë.
XS
SM
MD
LG