Ndërlidhjet

KABUL


Autoritet e Afganistanit sot i liruan dy gazetarë që raportonin për Radion Evropa e Lirë për operacionet e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në Afganistanin Lindor. Gazetarët Rohullah Anwari dhe Shershah Hamdard ishin arrestuar para më se një jave në provincën Kunar, ty dyshuar se kishin pasur kontakte me kryengritësit talibanë.
XS
SM
MD
LG