Ndërlidhjet

BISHKEK


Udhëheqësi aktual i Kirgizisë, Kurmanbek Bakijev, po kryeson në zgjedhjet e sotme presidenciale. Këto zgjedhje mbahen pas protestave të marsit që rrëzuan nga pushteti presidentin Askar Akajev.
Rezultatet e para zyrtare dhe vlerësimi i OSBE-së për zgjedhjet do jepen nesër. Kirgizija është një nga vendet e Azisë Qëndrore që kanë dalë nga shpërbërja e ish-Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG