Ndërlidhjet

MAJAMI


Uragani i quajtur Denis ka goditur brigjet amerikane. Uragani ka shkaktuar erë më shpejtësi 190 km në orë dhe ka shkatuar dëme materiale në Florida, përfshi ndërprerjen e furnizimit më energji elektrikë dhe rrëzimin e pemëve.
Uragani Denis shkaktoi 30 të vdekur në Kuba, Haiti e Xhamajka, vende që i përfshiu para se të arrinte në brigjet amerikane. Në Shtetet e Bashkuara u evakuan mbi gjysmë milionë njerëzish për të mënjanuar viktimat në njerëz.
XS
SM
MD
LG