Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Muhamed Bouyeri i akuzuar për vrasjen e regjisorit hollandez Theo Van Gogh del sot para Gjykatës për t'u përballur me akuzat për vrasje , terrorizëm, armëmbajtje pa leje dhe për dëmtim të demokracisë.
27 vjeçari Bouyeri është hollandez me origjinë marokene.
XS
SM
MD
LG