Ndërlidhjet

PEKIN


Të paktën 34 minatorë kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë llogariten të zhdukur nga shpërthimi i gazit, në një minierë, në perëndim të Kinës. Minierat e Kinës janë ndër më të rrezikshmet në botë, dhe shkaktojnë disa qindra të vdekur çdo vit.
XS
SM
MD
LG