Ndërlidhjet

MAJAMI


Uragani Denis ka goditur brigjet amerikane. Stuhia me shpejtësi 190 km në orë, ka shkaktuar dëme materiale në Florida, përfshi ndërprerjen e furnizimit më energji elektrikë dhe rrëzimin e pemëve.
Uragani Denis shkaktoi 30 të vdekur në Kuba, Haiti e Xhamajka, vende që i përfshiu para se të arrinte në brigjet amerikane.
Në Shtetet e Bashkuara u evakuuan mbi gjysmë milioni njerëz për të mënjanuar viktimat eventuale.
XS
SM
MD
LG