Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi, është takuar gjatë ditës me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Joshka Fisher. Me zotin Fisher është diskutuar gjendja në Kosovë dhe zhvillimet në rajon.
Kryeministri Kosumi po e vazhdon vizitën në Gjermani me takimet me përfaqësues të institucioneve dhe ekspertë gjermanë për Ballkanin.
XS
SM
MD
LG