Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri irakian, Ibrahim al-Jaafari, i paralajmëroi sot irakianët që të jenë të përgatitur për sulme edhe më të ashpëra nga kryengritësit, në kundërpërgjigje ndaj sukseseve të qeverisë.
Duke folur në Parlament, ai tha se vrasja e të dërguarit egjiptian javën e kaluar, ishte përgjigje ndaj suksesit të konferencës së donatorëve në Bruksel.
Ai foli gjithashtu për tërheqjen e trupave të huaja nga Iraku, dhe tha se një gjë e tillë nuk duhet të ndodhë derisa forcat irakiane të jenë të gatshme për kryerjen e detyrave të sigurisë.
XS
SM
MD
LG