Ndërlidhjet

JERUSALEM


Tre njerëz janë vrarë dhe të paktën 30 të tjerë janë plagosur sot, kur një sulmues vetëvrasës e hodhi veten në erë, afër një Qendreje tregtare në qytetin izraelit, Netania.
Organizata militante "Xhihadi islamik" e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
Netania është vetëm 12 kilometra larg Bregut Perëndimor.
Deri më sot, Izraeli ishte relativisht i qetë në disa muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG