Ndërlidhjet

BEJRUT


Një automjet bombë ka shpërthyer sot në Bejrut dhe për pasojë, është plagosur ministri libanez i Mbrojtjes, Elias Al-Murr.
Policia tha se automjeti me eksploziv ishte i parkuar anash rrugës, dhe ka shpërthyer derisa po kalonte eskorta e Al-Murrit.
Njoftohet se nga shpërthimi është vrarë të paktën 1 person dhe disa të tjerë janë plagosur.
Siria e ka denoncuar incidentin si një akt terrorist.
XS
SM
MD
LG