Ndërlidhjet

TIRANË


Stërvitja e koduar "Angazhimi Adriatik 2005" që po vazhdon në bregdetin e Adriatikut dhe në të cilën janë të përfshira forcat e Shteteve të Bashkuara, Shqipërisë dhe Maqedonisë, ka për qëllim të rrisë aftësitë ushtarake, nën Programin e bashkëpunimit ndërmjet tri vendeve, tha ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë.
Ambasada amerikane në Tiranë tha se ushtrimet janë "kontribut i madh në luftën ndërkombëtare kundër terrorizmit".
XS
SM
MD
LG