Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat amerikane në Irak kanë kapur një person që besohet të jetë ndër bashkëpunëtorët më të ngushtë të Abu Musa al Zarkauit, terroristit më të kërkuar në Irak.
"Dje në fushëbetejë kemi kapur udhëheqësin e grupit të al Zarkauit për Bagdadin. Ai quhet Abu Abd al Aziz dhe kapja e tij do t'i dëmtojë dukshëm operacionet e al Zarkauit", tha shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Meyers.
XS
SM
MD
LG