Ndërlidhjet

BAGDAD


Si pasojë e një sulmi vetvrasës në Bagdad mëngjesin e sotëm 25 irakianë, shumica fëmijë dhe një ushtar amerikan, kanë humbur jetën. Automjeti bombë shpërtheu në afërsi të një baze ushtarake amerikane ku fëmijëve po i shpërndanin lodra dhe ëmbëlsira ushtarët amerikanë.
Ndërkaq gjatë 24 orëve të fundit dy persona kanë vdekur në lindje të Irakut nga sulmi ndaj një xhamie sunite.
XS
SM
MD
LG