Ndërlidhjet

SEUL


Negociatorët nga Koreja e Jugut, Japonia dhe Shtetet e Bashkuara, janë takuar sot, në përgatitje për bisedimet e reja 6-palëshe mbi programin e armëve bërthamore të Penianit.
Zëvendësministri jugkorean, Song Min-soon, ndihmësi i sekretares amerikane të Shtetit, Christopher Hill, dhe drejtori i Përgjithshëm i ministrisë së Jashtme japoneze, Kenichiro Sasae, të cilët janë edhe udhëheqës të delegacioneve nga këto vende, u takuan sot në Seul, para bisedimeve 6-palëshe që do të fillojnë më 25 korrik në Pekin.
XS
SM
MD
LG