Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez, Mahmoud Abbas, e dënoi dhunën e fundit, dhe bëri thirrje për qetësi pas vrasjes së një militanti palestinez nga trupat izraelite në Bregun Perëndimor.
Pas sulmeve reciproke izraelite dhe palestineze, Abbas gjithashtu i ka ftuar grupet palestineze, në një takim urgjent në qytetin e Gazës.
Ai ka udhtuar për në Gaza pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman, Joschka Fischer, në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG