Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një Gjykatë serbe ka dënuar sot katër ish-anëtarë të një grupi paramilitar, me 15 dhe 20 vjet burgim, për vrasjen e 16 boshnjakëve, gjatë luftës në Bosnjë.
Katër personat që u dënuan ishin anëtarë të grupit që quhej "Hakmarrësit". Dy prej tyre janë në arrati dhe u gjykuan në mungesë, përfshirë edhe komandantin e grupit, Milan Lukiq.
XS
SM
MD
LG