Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 njerëz mund të kenë vdekur në dy sulme me automjete bombë, sot në Bagdad.
Në kryeqytetin irakian njoftohet të kenë ndodhur më shumë shpërthime gjatë ditës, derisa ushtria e Shteteve të Bashkuara dhe trupat irakiane, i kanë shtuar përpjekjet në kërkim të kryengritësve të lidhur me Abu Musab al-Zarqaëin.
Ushtria amerikane njoftoi dje se e ka arrestuar Khamis Abdul-Fahdaëin, i njohur si Abu Seba, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe vrasjen e diplomatit egjiptian në Bagdad.
XS
SM
MD
LG