Ndërlidhjet

LONDËR


Një minutë pas mesnate, autorja Rowling ka lëshuar në shitje librin e gjashtë të saj "Harry Poteri", në Edinburg të Skocisë.
Në të njëjtin moment, mijëra librari në Britani i kanë hapur dyert për turmat e njerëzve që prisnin për ta blerë edicionin e fundit të serive më të shitura, me titull: "Hari Poteri dhe Çmimi gjysmë i përgjakur".
Botimi i ri i Hari Poterit pritet të thyejë të gjitha rekordet e shitjeve.
Vetëm në 24 orët e para, botuesi pret t'i shesë 10 milionë kopje.
XS
SM
MD
LG