Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria ruse e Mbrojtjes tha se 8 njerëz kanë vdekur dhe një është lënduar seriozisht, nga rrëzimi i helikopterit, sot në Çeçeni.
Koloneli Aleksandër Drobishevski tha se të tre anëtarët e ekuipazhit dhe 5 nga 6 udhëtarët që ndodheshin në bord kanë vdekur, kurse i mbijetuari është në gjendje të rëndë.
Ende nuk është e qartë çka e ka shkaktuar rrëzimin e helikopterit.
XS
SM
MD
LG