Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 70 të vdekur dhe më shumë se 110 të plagosur është bilanci i një shpërthimi të mbrëmshëm afër një xhamie shiite në qytetin Musaib, në jug të Bagdadit.
Shpërthimi i fuqishëm besohet të ketë qenë vepër e një vetëvrasësi me bombë.
Ndërkaq, në tre shpërthime tjera që ndodhën paraditën e sotme në Bagdad, e humbën jetën të paktën 10 veta.
XS
SM
MD
LG