Ndërlidhjet

SARAJEVË


Trupat e NATO-s në Bosnjë kanë liruar djalin e të akuzuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, që e kanë mbajtur nga 7 korriku.
Zëdhënësi i NATO-s, Dereck Chapell, ka thënë se ai është liruar sot në mëngjes.
Chapell gjithashtu ka thënë se arrestimi i Aleksandar Karaxhiqit ka qenë pjesë e strategjisë së NATO-s për të arrestuar të dyshuarit për krime lufte dhe për të shkatërruar rrjetin e tyre mbështetës.
XS
SM
MD
LG