Ndërlidhjet

BAGDAD


Më shumë se 90 të vdekur dhe mbi 150 të plagosur është bilanci i shpërthimit të mbrëmshëm afër një xhamie shiite në qytetin Musayyib, në jug të Bagdadit.
Shpërthimi i fuqishëm besohet të ketë qenë vepër e një vetëvrasësi me bombë.
Ndërkaq, në tre shpërthime tjera që ndodhën paraditën e sotme në Bagdad, e humbën jetën të paktën 19 veta.
Po sot, ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se dy ushtarë amerikanë dje e kanë humbur jetën në dy incidente të ndara.
XS
SM
MD
LG