Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon u kërcënua me ndërhyrje ushtarake në Rripin e Gazës nëqoftëse udhëheqësi i Autoritetit Palestinez mahmoud Abbas nuk i kontrollon militantët, të cilët kanë vazhduar të shkrepin raketa dhe mortaja në drejtim të Izraelit.
Njoftohet se përgjatë kufirit të gazës janë përqëndruar mijëra trupa izraelite dhe tanke.
Sot Abbas deklaroi se do të bëjë "çmos për të penguar shkrepjen e predhave"
XS
SM
MD
LG