Ndërlidhjet

BUKURESHT


Zyrtarët thanë se vërshimet në Rumani, kanë marrë jetën e 20 personave, ndërsa mijëra kanë mbetur pa kulm mbi kokë.
Autoritetet thanë se më shumë se 11 mijë njerëz janë evakuar nga katër rrethet qendrore dhe perëndimore të vendit, ndërsa 640 shtëpi janë shkatërruar krejtësisht.
XS
SM
MD
LG