Ndërlidhjet

JERUSALEM


Rreth 20 mijë policë dhe ushtarë izraelitë janë vendosur në jug të Izraelit për të bllokuar parakalimin e planifikuar të hebrejve, të cilët kundërshtojnë planet e qeverisë për tërheqje nga Gaza.
Ndërkohë situata në Rripin e Gazës mbetet e nderë. Trupat izraelite dhe autoblindat janë përqëndruar në kufi me Rripin e Gazës, në pritje që Autoriteti Palestinez t'i vë militantët nën kontroll.
XS
SM
MD
LG