Ndërlidhjet

SOCHI


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u takua me kryeministrin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan në pushimoren Sochi në Detin e Zi.
Erdogan dhe Putin pritet t'i diskutojnë lidhjet ekonomike, marrëdhëniet tregtare dypalëshe, çështjet e gazit dhe energjisë, si dhe situatën politike në Azinë Qendrore dhe rajonin e Kaukazit.
XS
SM
MD
LG