Ndërlidhjet

BERLIN


Gjenerali i ushtrisë amerikane, Richard Myers tha sot se përkundër akteve të dhunës në Irak, zhvillimet politike në këtë vend do të ecin ashtu siç është planifikuar.
- Ne do të shohim propozim tekstin e Kushtetutës aty ka fundi i këtij muaji. Referendumi kushtetues është i planifikuar për mesin e tetorit dhe pastaj zgjedhjet në dhjetor. Mendoj se situata e sigurisë, ajo politike dhe ekonomike do të lejojnë që këto gjëra të bëhen", tha Richard Myers. Këto komente zoti Myers i bëri gjatë një vizite në Berlin të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG