Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Forcat e sigurisë palestineze dhe militantët e Hamasit u përleshëm me armë në veri të Rripit të Gazës. Luftimet shpërthyen përkundër përpjekjeve nga ndërmjetësuesit egjiptianë për ta qetësuar situatën, pas vrasjes së dy të rinjëve palestinezë javën e kaluar në dhunën më të ashpër të brendshme palestineze me vite.
XS
SM
MD
LG