Ndërlidhjet

SHKUP


Gjendja në Kosovë është stabile dhe Kosova nuk mund të jetë faktor destabilizues në Ballkan, deklaroi sot në Shkup, zyrtari i lartë i Unmikut, Joakim Ryker. Këto komente u bënë në tribunën e organizatës joqeveritare, Forum. Sasho Ordanovski nga kjo qendër, për incidentet e fundit në Maqedoni ka akuzuar shërbimet serbe, që sipas tij, kanë për qëllim dobësimin e pozicionit të Prishtinës para fillimit të bisedimeve për statusin final të Kosovës.
XS
SM
MD
LG