Ndërlidhjet

ROSTOV


Hetuesit rusë i kanë vazhduar kërkimet pas sulmit kundër forcave të sigurisë në Çeçeni, ku u e humbën jetën 14 njerëz dhe rreth 30 u plagosën.
Zyrtarët thanë se sulmuesit kishin zënë pusinë afër një automjeti të vjedhur të policisë, me qëllim që ushtarët rusë të besonin se aty kishte patur shkëmbim zjarri. Kur trupat ruse mbërritën, automjeti shpërtheu.
XS
SM
MD
LG