Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamenti i Izraelit e hodhi poshtë propozimin që ta shtyjë edhe një vit tërheqjen e propozuar nga Rripi i Gazës.
Hapi përkoi me përpjekjet e mijëra demonstrantëve për të marshuar në Gazë kundër tërheqjes së trupave izraelite dhe kolonëve, që pritet të fillojë nga mesi i gushtit.
XS
SM
MD
LG