Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqëruajtësit ndërkombëtarë dhe policia lokale e kanë neutralizuar një bombë të vendosur në njërën nga rrugët kryesore të Prishtinës.
Qendra e kryeqytetit të Kosovës mbrëmjen e të martës ishte e bllokuar për disa orë, ndërsa ekspertët e neutralizonin mjetin shpërthyes.
"Policia e UNMIK-ut dhe e Shërbimit Policor të Kosovës kanë ndërmarrë operacione të kërkimit në disa lokacione, me ç'rast kanë sekuestruar kumpjutorë dhe materiale tjera, si pjesë e hetimeve kundër korrupcionit dhe krimit të organizuar", tha zëdhënësi i policisë Refki Morina.
XS
SM
MD
LG