Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se Shtetet e Bashkuara nuk e konsiderojnë Kinën si kërcënim.
Zëdhënësi Scot McClellan tha se përkushtimi i Uashingtonit për paqe dhe stabilitet në rajon nuk e sheh Kinën si kërcënim.
Njoftimi e pasoi raportin e Pentagonit, ku shprehen shqetësime për peshën më të madhe ushtarake të Kinës, e cila në planin aftgjatë shihet si kërcënim për rajonin.
XS
SM
MD
LG