Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ambasadori i Arabisë Saudite në Uashington, Princi Bandar bin Sultan ka dhënë dorëheqje për "arsye private".
Këtë post Bandar e mbante në 22 vjetët e fundit, dhe konsiderohej dekan i korit diplomatik në Uashington.
Princi Bandar është i vlerësuar për rolin e tij të rëndësishëm në zhvillimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. Në vend të tij pritet të emërohet Princi Turki al-Faisal.
XS
SM
MD
LG