Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

EDINBURG


Ekipe nga mbarë bota janë tubuar në kryeqytetin e Skotlandës, në finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit për personat e pastrehë.
Ekipet nga Rusia dhe Ukraina janë në mesin e 30 skuadrave që marrin pjesë në turneun, i cili përfundon të dielën.
Organizatorët thanë se garat do të ndihmojnë që lojtarët të ndryshojnë jetën e vet. Ata thanë se pjesëmarrësit që morën pjesë në lojërat paraprake, tashmë janë punësuar apo kanë hequr dorë nga droga dhe alkoholi.
XS
SM
MD
LG