Ndërlidhjet

KARTUM


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice ka shprehur zemërimin e saj pasi që sigurimi sudanez i ka penguar dhe i ka shtyrë me forcë ndihmësit dhe gazetarët që e shoqëronin atë. Incidenti ka ndodhur, derisa Rice takohej me presidentin Omar al Bashir në rezidencën e tij në Kartum. Zonjës Rice më vonë i ka kërkuar falje ministri i jashtëm sudanez.
XS
SM
MD
LG