Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i ardhshem i trupave paqeruajtëse në Kosovë gjenerali Giuseppe Valotto, ka thënë sot se kthimi i forcave serbe në Kosovë nuk mund të ndodhë dhe ka shtuar se ky është qëndrim i NATO-së. Valotto, i cili pritet të marrë detyrën në shtator të këtij viti, bëri këto komente, gjatë një takimi që zhvilloi sot me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci. Ai së bashku me komandantin e tashëm të KFOR-it Iv de Kermabo u takua edhe me presidentin Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG