Ndërlidhjet

MOSKË


Aktivistët e të drejtave të njeriut në veri të Rusisë thanë se një kolege e tyre është vrarë. Igor Sazhin nga Organziata Memoriale për të Drejtat e Njeriut tha se Ludmila Zharovlya është qëlluar me armë në shtëpinë e saj në Republikën Komi. Ajo ishte kërcënuar më parë, për shkak se po hetonte raste korrupsioni të zyrtarëve dhe kompanive lokale.
XS
SM
MD
LG