Ndërlidhjet

UASHINGTON


E nominuara për shefe të sektorit qeveritar për diplomaci publike ka thënë se planifikon të rrisë përpjekjet në angazhimin e gjithmbarshëm të msylimanëve. Karen Hughes, ish këshilltare e presidentit Bush, u zotua para paneli të senatit amerikan se do të luftojë mesazhet ekstremiste përmes ngitjes së arsimimit dhe shkëmbimit të programeve që promovojnë lirinë dhe tolerancën.
XS
SM
MD
LG