Ndërlidhjet

DUBAI


Rrjeti al-Kaida në Irak thotë se e ka rrëmbyer shefin e misionit të Algjerisë në Bagdad më herët këtë javë. Të enjten ishte raportuar se diplomati i Alegjrisë, Ali Belarushi dhe një ndihmës i tij ishin rrëmbyer nga persona të armatosur në Bagdad. Në fillim të këtij muaji al-Kaida kishte rrëmbyer dhe vrarë diplomatin e Egjiptit, Ihab el-Sherif.
XS
SM
MD
LG