Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TOKIO


Koreja Veriore ka kumtuar se do ta mirëpriste një vizitë nga presidenti amerikan, George Bush apo nga sekretarja e shtetit, Condoleezza Rice, që do të kishte për qëllim normalizimin eventual të marrëdhënieve, ka raportuar sot agjencia japoneze e lajmeve, Kjodo. Kjo agjenci, duke u bazuar në burime diplomatike, mëtutje informon se këto mesazhe ishin dhënë nëpërmjet të kontakteve të negociatorëve nga Shtetet e Bashkuara dhe nga Koreja Veriore gjatë bisedave në Nju Jork, që ishin mbatjur në fund të muajit qershor dhe në fillim të muajit korrik.
XS
SM
MD
LG